• User Name: Password:
Кога нарачувате цвеќе онлајн, има неколку важни работи на кои треба да внимавате: кој е примачот, каква е врската со таа личност, дали ќе ги испраќате цвеќињата во нечиј дом или работно место и кој цвет ја лови вашата пригода и сентимент.Тоа може да го откриете во следниот прилог:

Астрологија

овен 21 март -20 април

Сакаат нагласени ставови и ќе бидат воодушевени ако добијат свежи црвени рози. Овие прекрасни цветови се нагласени,авантуристички и содржат силен сенс на историја и традиција,како што се и овој знак.Како прв знак на хороскопот,овните се доминантни,лидери енергични за нови предизвици.

Бик 21 април-20 мај

Моќните бикови се познати по нивната екстремна љубезност,љубов,стрпливост и расположеност.Исто така се познати по нивната строга определеност. Виолетовите љубичици ќе ги воодушеват биковите со нивната прекрасна боја и ке бидат соодветни на љубовта која ја искажуваат.

Близнаци 21 мај-21 јуни

Паметните близнаци се способни да се прилагодат во сите комплексни ситуации и да донесат паметни одлуки.тие се познати како зборливи,енергични и превртливи. Нарцисите се исто така екстремно енергични цветови и изгледаат брилијантно во букет,зрачат со својата блескавост и можат да се вклопат во секоја средина исто како и близнаците

Рак 22 јуни-21јули

Осетливите ракови се најчесни од сите хороскопски знаци,љупки и интуитивни.Можат да ги разберат и најкомплексните емотивни ситуации а како резултат на тоа се многу добри пријатели и добра поддршка. Фамилијарно и заштитнички се ориентирани,преферираат цвеќе кое е исто така сензитивно а тоа е прекрасниот ирис перфектен за раковите.Ирисот е долготраен,деликатно и природно убав што ја прави секоја просторија пријатна со него.

Лав 22 јули-22 август

Лавот е знак познат по тоа што има топло срце,отворен ум,креативност и сето тоа ги прави силни лидери кои се способни да ја поттикнат човечката самодоверба со мотивација и да ги искористат сопствените таленти за постигнување на целите на лавот.Лавовите се дарежливи и верни луѓе кои сакаат длабоко и верно.Наградете ги страсните лавови со силен и изразит цвет сончоглед олицетвотрение на сила,нагласеност,сјај и моќ.

Девица 23 август-22 септември

Најчесто се скромни и срамежливи но во исто време и силни,поседуваат импресивен интелект.Девиците ја користат својата интелегенција прецизно за да ја искомплицираат секоја ситуација околу нив. Девиците уживаат во помали и пурпурни цветови а лалињата се перфектни за нив,тенки и симетрични со своите субтилни цветови возвишено поставени создаваат моќна убавина

Вага 23 септември-22 октомври

Внимателната вага е позната по својата романтичност и шармантност и за нив одговараат сензуалните фрезии. Вагите се луѓе кои несебично ја изразуваат својата великодушност и грижливост,тие се флексибилни и лесно се приспособуваат, ја сакаат нежната убавина,егзотичноста. Фрезиите им ја доловуваат топлината на шармантните ваги.

Скорпија 23 окт.-21 ноември

Најчесто се поистоветуваат со моќност и страсност,но исто така се емотивни и интуитивни. Оние скорпии кои се детерминирани како интелегентни имаат смирувачки ефект врз останатите луѓе а тоа е поради нивната креативност и инвентивност, да го подобрат својот но и животот на тие околу нив.За нив одговараат цветови со голема магнетна привлечност како што е рододендронот. Импресивниот рододендрон има импресивен гламур што одговара на убавината и елеганцијата на знакот.

Стрелец 22 ноем.-22 декември

Каранфилот е соодветен цвет за стрелците затоа што искажуваат веселост. Стрелците по природа се оптимисти и може да изгледаат наивно и сентиментално,но тоа е повеќе затоа што филозофски се наклонети да се фокусираат на позитивното во секоја ситуација. Каранфилите ги има во повеќе бои и изгледаат прекрасно во вариетет на аранжмани и букети и затоа им се допаѓаат на стрелците кои сакаат едноставност, разнобојност и природна убавина.

Јарец 23 декември- 21 јануари

Јарците се дисциплинирани и се познати по тоа да си поставуваат цели и да ги остваруваат. Тие се упорни и вредни работници кои се лојални и дарежливи. Истовремено не прифаќаат непотребни ризици,но зад нивната пресметливост всушност лежи добро развиен сенс за хумор што со задоволство ги засмејува и расположува луѓето околу нив. Ако сакате да ги воодушевите стрелците тогаш поклонете им камелија,овој прекрасен цвет е соодветен на вредните стрелци кои преферираат комплексност и симетрија.Затоа стрелците сакаат необична убавина и разиграност како што е тоа цветот на камелијата.

Водолија 22 јануари-20 февруари

Ценети се по нивниот талент за градинарство,особено се љубители за одгледување на егзотични видови кои ќе ги изберете за нив. Водолиите се исто така познати по невообичаеноста и нивната желба да се поразлични од другите. Егзотичните цвеќиња со сигурност ќе ги воодушеват оригиналните и инвентивни водолии,овие рајски птици се соодветни за љубовта на водолиите кон љубезност,лојалност и авантура.

Риби 19 февруари-20 март

Рибите претендираат да бидат уметници кои ги користат подароците да ја промовираат својата имагинација. Тие се сонувачи и фантазираат за успех со хуманитарни цели и притоа уживаат да ја сублимираат убавината на цветот кала. Калата со своите долги линии и прекрасен бел цвет ги потсетува рибите на нивниот труд, да креираат повеќе елеганција и сензуалност во овој свет.