Значење на цвеќе

– Алстромериа другарство и преданост
– Астер симбол на стрпливост
– Стрелиција радост, рај и симбол за 9 год
– Каранфил розе мајчина љубов,јануарски роденден, 1 год од свадба
– Каранфил црвенстраст,јануарски роденден,1 год од свадба
– Каранфил бел невиност,лојалност,чистина
– Хризантема перфекција,оптимизам,радост, ноемвриски роденден, 13 годишница
– Гербер радост
– Гладиола силен карактер,августовски роденден,40 годишнина
– Кала убавина,,здравје и просперитет
– Орхидеа љубов,ретка убавина,луксузност,сила
– Роза розева благодарност,восхит
– Роза црвена љубов,страст
– Роза бела невиност,чистина,љубов
– Роза жолта пријателство,радост
– Сончоглед светлина,долговечност,3 год.
– Лале елегантност,грациозност,11год.

Слични вести

Режен цвет

За да се одржи подолг периодот на траење на убавината...

Прочитај повеќе

Mostbet: Spor Ve Casino Bahisleri Türkiyede Giriş, Kayıt Ve İndirme İmkanı 96

Mostbet: Spor Ve Casino Bahisleri Türkiyede Giriş, Kayıt Ve İndirme...

Прочитај повеќе

Download Mostbet App With Regard To Android In Banglades

Download Mostbet App With Regard To Android In Bangladesh “Uma...

Прочитај повеќе

Напишете коментар

Theme Settings